Dzień Niepodległości Polski

Dnia 09 listopada 2013 roku Obwodowe Towarzystwo Polskie „Polonia” w Chersoniu uroczystym koncertem uczciło 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Honorowymi gośćmi koncertu byli: konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Odessie, pan Piotr Siebeneichen i zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Cherosnia, pan Sergiej Czerewko oraz przedstawiciele towarzystw narodowo – kulturalnych, działających w Chersoniu.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnów narodowych Ukrainy i Polski.
Prowadząca koncert pani Barbara Włodarczyk, nauczycielka języka polskiego z Polski, opowiedziała krótko o historii swego kraju i o obchodach Dnia Niepodległości w Polsce i wśród Polonii.

W koncercie wzięli udział uczniowie szkół nr 11 i 16, studenci Państwowego Uniwersytetu Chersońskiego i chór „Przyjaźń” działajacy przy Obwodowym Towarzystwie Polskim „Polonia”, który wykonał wiązankę pieśni związanych tematycznie z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Wzruszającym prezentm był występ artystów światowej klasy:
pani Inny Kisielnikowej, laureatki międzynarodowych konkursów pianistycznych i Narodowego Artysty Ukrainy – pana Hariza Szirińskiego.

Przyjemną niespodzianką były występy dzieci i młodzieży, które do udziału w koncercie zostały przygotowane przez rodziców i dziadków – etnicznych Polaków.

Koncert został bardzo życzliwie przyjęty i wysoko oceniony przez publiczność, a wykonawcy nagrodzeni słodyczami.

Dodaj komentarz