Z POEZJĄ PRZEZ LATA

Tradycyjnie, jak co roku, Obwodowe Towarzystwo Polonia zorganizowało IX konkurs recytatorski, poświęcony Światowemu dniu poezji. W konkursie brały udział dzieci ze szkół nr 11 i  nr 16.

Oprócz uczniów w konkursie wzięły udział studentki Uniwersytetu Chersońskiego i członkowie Obwodowego towarzystwa Polskiego «Polonia» w Chersoniu. W czterech kategoriach wiekowych wystąpiły 32 osoby. Konkurs prowadziła Wiktoria Zacharczenko, nauczycielka języka polskiego w Chersońskim Ogólnokształcącym Edukacyjno-Wychowawczym Kompleksie numer 11.

Jury w składzie Andrzej Szaraburak, Barbara Włodarczyk i Michał Gulczyn,wypełniając niełatwą i niewdzięczną rolę, wyłonili następujących laureatów w poszczególnych kategoriach: grupa 1– uczniowie klas 2-7: I miejsce Oleksandr Majczuk, uczeń 2 klasy Chersońskiego Ogólnokształcącym Edukacyjno-Wychowawczego Kompleksu numer 11; grupa 2 – uczniowie klas 9-10: I miejsce Anastasja Stebliczenko, grupa 3 – studenci Państwowego Uniwersytetu Chersońskiego: I miejsce Aleksandra Pysłar, studentka I roku, grupa 4 – członkowie Obwodowego Towarzystwa Polskiego „Polonia” w Chersoniu: I miejsce – Lera Gutnik.

Konkurs zorganizowało Obwodowe Towarzystwo Polskie Polonia w Chersoniu na czele z panią prezes Rozalią Lipińską. Nagrody zostały ufundowane przez  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w ramach programu Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą, a przekazane przez Konsulat Generalny RP w Odessie. Konkurs przygotowała Barbara Włodarczyk, nauczycielka języka polskiego przy OTP Polonia w Chersoniu. Dziękujemy organizatorom konkursu za możliwość spędzenia swojego czasu z przyjemnością.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom, ponieważ wszyscy oni wygrali z własnymi słabościami pokonując lęk przed wystąpieniami publicznymi, czy też nie dopuszczając do głosu, choć nutki zawstydzenia związanego z okazaniem emocji przy interpretacji prezentowanych utworów.

Wiktoria Zacharczenko

One thought on “Z POEZJĄ PRZEZ LATA

Dodaj komentarz